Новини
21 березня у світі відзначають День людини із синдромом Дауна. Щорічно в соцмережах проходить флешмоб «LotsOfSocks» – люди вдягають різнокольорові шкарпетки, аби привернути увагу до цього синдрому та відчути себе не такими, як усі.Підтримуємо акцію.Долучайтесь!
#LotsOfSocks
#шкарпетуйся
З 16 по 24 березня вперше в Україні проводиться Всеукраїнська інформаційно- просвітницька акція "Національний тиждень читання.Тиждень поезії".Також 21 березня відзначається Всесвітній день поезії.
Ці заходи покликані послугувати створенню позитивного іміджу поезії ,як справді сучасного мистецтва, відкритого людям і ,до того ж, це дає можливість показати красу, силу і велич поетичного слова ,розкрити важливість поезії для освіти і культури. Сьогоднішній день у Миклаській гімназії був особливий,адже у нас були шановні гості - поети-аматори.До нашої поетичної світлиці завітали самобутні поетеси А,В.Кравець,В.О. Івчун,Т.Б.Теребей,Т. О. Богуш та В.І.Бідюк. Організатор і ведуча зустрічі Кравець Т.В. представила гостей і надала слово директору гімназії В.Г.Грицюк,яка наголосила на важливості популяризувати представників письменництва і поезії рідного краю,на необхідність літературно -краєзнавчої роботи в гімназії та висловила надію,що наші здобувачі освіти також спробують себе в написанні віршів. А далі тримали слово наші гості.Вони розповідали про свої перші спроби пера,про події ,які цьому слугували.Для більшості з них - це були шкільні роки,перше кохання,довгождана зустріч з рідними, а от А.В.Кравець почала писати вірші з початком війни,вже у зрілому віці,виражаючи таким чином свою материнську любов до наших захисників,гордість за незламну нашу Вітчизну. Уважно слухали присутні авторські вірші.Були сльози,були теплі усмішки і гучні оплески. А ще всі познайомились з виставкою книг відомих поетів - земляків,послухали дитячі вірші Анни Орлової та ,М. Атаманчука.І,звичайно,дебютували на зустрічі наші юні поети і поетеси: М.Кащук, П.Осіпова,А.Пашкевич,В.Богуш,В.Артамонов та С.Сергеєва. А Поліна Богуш разом з мамою виконали авторську пісню" Мої Миклаші". Костя та Андріана Пашкевичі презентували малюнки до їх улюблених віршів. Дитяча творчість була відмічена подяками та пам'ятними подарунками.Всі учасники заходу вшанували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання і висловили вдячність нашим захисникам за можливість жити ,вчитись і творити.
В Україні 14 березня відзначають День українського добровольця. В цей день відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.В цей день в скорботі ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю героїв,які віддали своє життя за Батьківщину,за усіх нас.Сьогодні ми вітаємо наших захисників ,дякуємо за подвиг,за мужність, за героїзм.У гімназії відбулася зустріч саме з такими ГЕРОЯМИ,нашими випускниками- братами Володимиром,Олексієм та Сергієм Бабійчуками. Воїни розповіли про солдатські будні,поділилися спогадами про героїзм їх побратимів.Вони давали дітям цінні настанови щодо відповідального відношення до навчання і занять спортом. Також дали поради щодо безпечної поведінки з невідомими предметами,незнайомими людьми.Вони наголосили ,що ніколи не можна нехтувати сигналом" Повітряна тривога". Вчитель історії Баранов В.В. використав інтерактивний метод в режимі діалогу,під час якого учні ставили запитання,а воїни в доступній формі давали відповіді.То ж з Днем добровольця вас ,наші дорогенькі захисники. Хай береже вас Господь!
Вчора,13 березня, наша шкільна родина зустрічала юних спортсменів Ямпільщини,які прибули на «Турнір з міні-футболу серед ЗЗСО Ямпільської ТГ»,який проводився з метою популяризації міні-футболу в рамках соціального проєкту «Пліч-о-Пліч» та пропаганди здорового способу життя, підвищення спортивної майстерності учнів,виховання почуття єдності і дружби.Наш навчальний заклад представляла команда в складі Г.Гуменюка,В. Богуша, А Данилюка,О.Піддубняка та В.Артамонова.На участь в турнірі зробили заявки 6 команд (навчальні заклади з Воробіївки,В'язівця, Дідковець, Довгалівки,Миклаш і Ямполя).Організацію турніру та загальне керівництво здійснили т.в.о. начальника відділу соціального захисту населення, освіти, культури та спорту В.Р. Міщук та керівник сектору фізичної культури та спорту Ямпільської ОТГ Володимир Попенко.Приємно,що головним суддею турніру був П.М. Грицюк-вчитель фізичної культури нашої гімназії.Змагання пройшли на найвищому рівні.Під час урочистого відкриття турніру з вітальним словом до дітей звернувся В.Р.Міщук,прозвучав Гімн України у виконанні всіх учасників заходу.І ,за результатами жеребкування ,розпочалася надзвичайно цікава ,емоційна ,позитивна гра.Хоч ,як в кожних змаганнях,призерами стали 3 команди-переможених не було,адже кожен,хто приймав участь в турнірі – вже переможець! Закінчився турнір...Під час підсумків турніру і нагородження переможців, з гордістю аплодували наставники своїм юним спортсменам,а ті в свою чергу оплесками дякували своїм тренерам за таку нелегку,але важливу працю.І всі разом дякували ЗСУ за можливість навчатись і займатись спортом. А потім було щире спілкування між дітьми,обмін враженнями і контактами для спілкування. .Радістю сяяли дитячі оченята,адже у них появились нові друзі,нові враження.
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цьогоріч знаменна дата-210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Здобувачі освіти Микласької гімназії вшанували Великого Кобзаря на літературно – музичному святі "Живе під сонцем любові Шевченкова весна…»,який провела вчителька української мови і літератури А.В.Атаманчук.
Однією із найзнаменитіших постатей в історії української літератури є Леся Українка.Гордістю українського народу є її літературна спадщина: віршовані та прозові твори, публіцистичні статті, переклади світової класики і ,звичайно ,твори для дітей. З нагоди 153-ї річниці від дня народження поетеси, драматургині, перекладачки і громадської діячки у Миклаській гімназії відбулося літературне свято "Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмирає",яке підготувала і провела Т.В.Кравець.Програма свята була насичена і захоплююча. Учасники заходу дізнались цікаві факти про Лесю Українку,декламували її вірші,слухали її твори,покладені на музику,переглядали уривки з фільмів і мультфільмів за мотивами драми-феєрії “Лісова пісня”.А ще діти розгадували кросворди, брали участь в дидактичних іграх.Всі були активні,всім було цікаво.
"Господи,помилуй нас!,- "ці слова були в кожного з нас на устах вранці 24 лютого 2022 року,коли почули, хто здалека,хто зблизька,страшні звуки вибухів.Сьогодні минає два роки жахливої реальності, два роки гніву і лютої ненависті, два роки розпачу і невимовного болю, два роки незламності і сили, мужності, героїзму ...24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на “до” та “після”... Ми низько вклоняємося всім, хто боронив і боронить честь і свободу рідної землі від ворога! Вічна слава і памʼять всім, хто віддав своє життя за рідну землю,за кожного з нас. У переддень другої річниці стійкості та незламності України, класний керівник 8 класу Богатирчук Б.О. провів виховну годину "ДВА РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ. Хронологія незламності",в ході якої також подивились презентацію "730 днів незламності" .За ініціативи восьмикласників та їх наставниці -вчительки технологій Захаркової О.В., в цей день в гімназії стартувала акція по виготовленню окопних свічок для наших захисників "Тепло сердець - тепло долонь"
Калейдоскоп новин з Микласької гімназії.
1.Здобувачі освіти у День безпечного інтернету, як мільйони інших жителів різних країн, об'єдналися по всьому світу заради кращого інтернету! Вчителька інформатики О.М. Панасюк використала можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом і провела цікавий і змістовний урок" Ми за безпечний інтернет."
2. Захаркова О.В. провела загальношкільний виховний захід" Вони помирали,щоб жила Україна" до десятої річниці вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Присутні подивились 2 відеопрезентації,послухали цікаву і емоційну розповідь вчительки, хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв,які віддали своє життя за нас,за рідну Україну.
3.Вчителька української мови і літератури Атаманчук А.В. провела загальношкільне свято" Материнська мова,мова калинова", приурочене Міжнародному дню рідної мови.В ході заходу вчителька разом з ведучими розповіли багато цікавих фактів про мову,наголосили,що наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, багатовікової історії. Століттями гнана і переслідувана, звучала вона у піснях і думах,казках і легендах, гострилася і сяяла в невмирущих творах українських письменників.,Учасники свята декламували вірші,відгадували загадки,приймали участь у мовних конкурсах .Переможці отримали призи.
День святого Валентина у школі — це завжди жарти, щирі усмішки, теплі погляди, слова любові, які примушують серце битися частіше, і,звичайно, "валентинки".Діти вміють вірно любити,їх любов чиста,як краплинка роси.Скільки любові вони вкладають у власноруч виготовлені "валентинки" ,в малюнки для вчителів,батьків.рідних і друзів..Так їх було на святі багато, такі гарні і змістовні.А ще інтригою для всіх була Таємна Валентинова пошта. Любов творить чудеса,вона робить світ кращим.Любіть і нехай вас люблять! Хай любов переможе всяке зло!
Починаючи з 2010 року, у першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Одним з основних прав людини є освіта,саме тому метою Всесвітнього дня читання вголос є нагадування людству про це право і надання можливості дорослим і дітям в усьому світі відчути, яке це величезне задоволення — читати вголос для когось: друзів ,рідних і просто для всіх,кому це цікаво.До того ж, читання вголос розвиває мислення,швидкість читання,збагачує словниковий запас , навіть знімає стрес і робить нас щасливими.Все це відчули учні 1-6 класів під час виховного заходу" Всесвітній День читання вголос",який провела Бідюк В.І.Учасники свята подивились презентацію,прийняли участь у вікторині про книги,у конкурсі читачів вголос,відгадували загадки і грали в рольові ігри,створювали усні малюнки,продовжували оповідання.А наші першокласники познайомили всіх з своїми домашніми бібліотечками, запропонувавши фото, зроблені заздалегідь.Свято всім сподобалось .Читайте вголос - і будьте щасливі!
Дві визначні дати зібрали сьогодні здобувачів освіти Микласької гімназії на виховні заходи, приурочені Дню Пам’яті героїв Крут і Дню затвердження Державного Прапора України.Здобувачі освіти 5-9 класів в ході виховної години " Пам'ятай про крути"подивились презентацію про подвиг студентів під Крутами у 1918 р. ,яку продемонстрував класний керівник 8 класу Богатирчук Б.О.Учні обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність ,ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами і вшанували пам’ять 300 молодих захисників, які віддали своє життя за волю своєї держави, хвилиною мовчання. Восьмикласники читали вірші про юних героїв,а Атаманчук А.В.презентувала пісню"У лісі під дубом столітнім" у виконанні сімейного ансамблю Пташніків з Воробіївки.Не менш важливий виховний захід " 28 січня- День затвердження Державного Прапора України"провела Кравець Т.В..Присутні дізналися про нові сторінки в історії нашого прапора,побачили,який вигляд мав прапор у княжі часи,у козаків,як перебував у підпіллі.Цікавими були відомості про барви наших гербів і стягів. Діти читали вірші і власноруч виготовили маленькі прапорці-символи Державного Прапора України.Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів та формуванню глибокої поваги та любові до Батьківщини,
Дуже насиченим і цікавим був минулий тиждень для здобувачів освіти Микласької гімназії. Розпочався він в понеділок ,22 січня, Лінійкою Єднання.Ведуча Захаркова О.В.нагадала присутнім,як святкування Дня Соборності ввійшло в історію України,зачитала святковий Акт Злуки і всі дорослі і діти утворили живий ланцюг – символ духовної єдності та свободи українського народу! Другим важливим заходом були загальношкільні батьківські збори і ми щиро дякуємо батькам за їх активну участь в житті гімназії. В четвер команда НУШівців у складі здобувачів освіти 5- 6 класів разом з педагогами Грицюком П.М та Панасюк О.М. їздили в Ямпільський ліцей для участі у міжшкільних змаганнях з дартсу і малюкболу в рамках проєкту"Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч".Наймолодші були наші дітки,адже в цих двох класах лише 5 учнів,то й шостою була третьокласниця Віка Данилюк.Виступили вдало,особливо з гри дартс.Жодного промаху!Всі влучали в ціль!І хоч не ввійшли в призери- виступили дуже гарно! В п'ятницю, в переддень вшанування пам’яті жертв Голокосту,наші бібліотекарі Баранов В.В (шкільна ) та Теребей Т.Б(сільська бібліотека) провели бібліотечний урок-реквієм " Трагічні сторінки в історії людства.Голокост".Урок нікого не лишив байдужим. Всі уважно слухали розповіді,записані з уст очевидців,історичні факти про голокост в Україні,познайомились з виставкою книг і їх авторами,створили асоціативний кущ.Хочеться відмітити,які мудрі наші діти,які людяні,не по дитячому серйозні.Хай буде в них щасливе дитинство,хай мир прийде в наші домівки,щоб посміхались і весело гралися наші діти !
Сніговик – один з найулюбленіших символів зимових свят ,якого із задоволенням " ліплять"не тільки діти, а й дорослі, які цим дійством повертаються у своє дитинство...До того ж ,це така весела розвага!А чи знаєте ви таємницю його появи, цікаву історію виникнення цього милого і веселого персонажу?Можливо,ні.А от здобувачі освіти 1-4 класів Микласької гімназії дізнались багато нового і цікавого про свого улюбленого казкового героя під час інтегрованого уроку " Всесвітній День Сніговика",який провела вчителька початкових класів Бідюк В. І. разом з асистентом Марускевич Н. Ф. Діти переглянули мультфільми ,оживляли Сніговичків у розмальовках,разом з ними рахували,обчислювали вирази і за результатами складали пазли,працювали з геометричним матеріалом : вирізували фігури,називали їх ,створювали з них зимових персонажів.А ще встановили закономірність і продовжили малюнок,а для цього знаходили периметр фігур.Навіть" грали в сніжки" з Сніговиком,вставляючи пропущені цифри.Всім урок дуже сподобався.Діти з задоволенням погодились виконати творче домашнє завдання: скласти сенкан до слова СНІГОВИК.
Здобувачі освіти Микласької гімназії прийняли активну участь у загальнонаціональному проєкті «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». Завершено І етап фінального туру вибіркових змагань і визначено командний склад для участі у ІІ етапі змагань серед команд Ямпільської селищної ради на базі Ямпільського ліцею.
Спорт – це здоров’я, тому пропаганда здорового способу життя і прагнення самостійно і регулярно займатися спортом - одне із приорітетних завдань спортивно-масової роботи в гімназії.
Новий рік — улюблене з дитинства свято, коли всі загадують бажання і зичать один одному усіх гараздів. Учасники освітнього процесу Микласької гімназії вітають усіх друзів з Новим 2024 роком!Миру ,радості й добра зичим вашій хаті! Щоб здорові всі були,щасливі і багаті!Хай цей рік буде мирним! Нехай Господь Благословить нас всіх в Новому році!Пропонуємо вам згадати дитинство ,переглянути фото ,як наші дітки приймали участь у Новорічних дитячих ранках.З роком Дракона! Хай Дракончик вас не лякає ,а завжди і скрізь оберігає!
Гарною традицію серед закладів освіти стало проведення благодійних ярмарків на підтримку Збройних Сил України.На минулому тижні в Миклаській гімназії така доброчинна подія об’єднала учнів, вчителів , батьків та небайдужих жителів села.На ярмарку можна було придбати солодощі та вироби ручної роботи.Зусиллями трудового колективу гімназії та дитячого колективу вдалось вторгувати 8 000 гривень.Всі кошти було передано нашому односельчанину - воїну ЗСУ Теребею В.І. для потреб ранених захисників,яких транспортують з фронту. А ще дітки написали і передали на фронт листи вдячності нашим захисникам.Земний уклін вам,наші герої,за ваш подвиг!
З 4 по 10 грудня триває «Національний тиждень читання».Ця Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція відбувається уже втретє і має за мету сприяти єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності та збереженню культурно-мовної спадщини нашого народу.Цьогоріч Григорій Сковорода та Микола Хвильовий стали неофіційним і офіційним символами Акції,бо 13 грудня відзначатимуть 130 років від дня народження Хвильового,а 3 грудня святкували 301 річницю від дня народження Сковороди. У Миклаській гімназії також пройшов «Національний тиждень читання» під гаслом “Бути своїми”.Оргкомітет, на чолі з вчителькою української мови і літератури Атаманчук А.В., розробив заходи по проведенню Тижня.Це і День читання вголос" Я люблю читати", написання творчих робіт "Книга в моєму житті",презентація "Життя і творчість Миколи Хвильового", Свято поезії (Г.Сковорода, М.Хвильовий),усний журнал" Де пахнуть чебреці і м'ята"(творчість поета- земляка М.Федунця). Цікаво пройшли гостини у сільській бібліотеці за сприяння бібліотекаря Т.Б Теребей, де діти познайомились з матеріалами виставки,присвяченої Тижню читання і поділились роздумами про роль читання в житті людини.Дуже результативною і цікавою була зустріч в колі друзів для 1-4 класів" Моя улюблена книга" ( вчителі Т.В. Кравець,В.І.Бідюк)На завершення Тижня читання здобувачі знань опублікували дописи з хештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми в соціальних мережах.